Asansör kuyusu su yalıtım uygulamalarında yapıların ilk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel perde su yalıtımı uygulamalarından kaynaklanmalıdır.

Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt katta olan vede yer altı sularına maruz kalan bölgedir. Bu sebeple bina temelinde kaynaklanan bir su probleminde ilk olarak asansör kuyularında yaşanan su yalıtım problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yanlış yapılan su yalıtım uygulamalarıdır. Son zamanlarda asansör kullanımı için alınan etiket uygulamalarında yeşil etiket alınabilmesi için en önemli unsurlardan biriside asansör su yalıtımıdır.

Asansör kuyusu su yalıtımı uygulamasında yapının dışında bir uygulama yapılamadığından negatif yönden su yalıtımı uygulama yapılır. Su yalıtımı uygulamasının en önemli kriterlerinden biri bütün uygulama yüzeyinin ana beton yüzeyinde olması gerekmektedir. Sonradan yapılan asansör kuyularında boyut değiştirme için beton uygulamasının sağlam olması gerekir. Biz bu tür yerlere şoklama, bentonit ve çift kompenatlı çimento esaslı ürünlerle asansör çukurunun içine su girişini engelliyoruz.

Çanakkale Şahin Yapı

  0(532) 246 74 43

info@canakkalesuyalitimi.com

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı